Jak skonfigurować program Microsoft Outlook 2003?
Zobacz też: Instrukcja założenia konta bankowego
Microsoft Outlook jest programem (tzw. Klientem poczty e-mail), który pozwala na otwieranie poczty e-mail na komputerze. Aby z niego skorzystać musi zostać zainstalowany oraz odpowiednio skonfigurowany (znajduje się w pakiecie Office, czyli pakiecie programów: Word, Excel, PowerPoint). Można korzystać z tego programu aczkolwiek nie trzeba - pocztę elektroniczną można przeglądać na stronach internetowych logując się do panelu klienta poczty - w serwisie, gdzie zakładało się pocztę internetową - np.: poczta.interia.pl, poczta.onet.pl, poczta.o2.pl, mail.oragne.pl).
Aby móc przystąpić do konfigurowania Microsoft Outlook należy posiadać już swój e-mail – login i hasło (najpierw tworzymy e-mail w wybranym serwisie, a dopiero potem konfigurujemy Microsoft Outlook) Jak założyć swoją pocztę internetową opisane jest tutaj.
Gdy posiadamy e-mail oraz aktywne połączenie z Internetem możemy przystąpić do konfiguracji. Zamykamy wszystkie okna. Klikamy na „start”, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu. Otworzy się „menu Start”; następnie jedziemy myszką do góry i odnajdujemy „E-mail, Microsoft Outlook”, na co klikamy. Pojawi się okno powitalne zatytułowane „ Uruchamianie programu Microsoft Outlook”. Klikamy na przycisk „dalej”. W kolejnym oknie, program nas pyta o konfiguracje programu. W związku, że my potrzebujemy konfigurację najbardziej podstawową zaznaczamy pole wyboru „tak” i klikamy przycisk „dalej”. Kolejne okno zatytułowane jest „konta e-mail”. Okno to służy do wyboru serwera. My zaznaczamy pole wyboru „.POP3”, po czym klikamy przycisk „dalej”. Następne okno zatytułowane „konta e-mail – ustawienia internetowej poczty e-mail” służy do właściwej konfiguracji programu. Wpisujemy imię, nazwisko w wymaganych polach (lub cokolwiek). W polu „adres e-mail" wpisujemy naszego e-maila. Zatem korzystając z tego, że już pokazywane było jak założyć pocztę użyjemy pełny e-mail. U nas: kowalski.jan.testowy.mail@gmail.com. Pole „nazwa użytkownika” w kategorii „opcje logowania” wypełni się automatycznie. W polu „hasło” wpisujemy takie hasło, jakie wybraliśmy przy zakładaniu konta pocztowego. Teraz teoretycznie najtrudniejsze: określenie serwerów: POP3 oraz SMTP. Jeżeli nie znamy tych adresów (a tak zakładamy), to należy zalogować się na swoje konto e-mail i wejść w „ustawienia konta” i szukać wszystkiego, co związane jest z nazwą serwera POP3 oraz SMTP. Należy też szukać w tematach pomocy. Aby ułatwić zadanie podam adresy najpopularniejszych serwerów (wystarczy odpowiednio przepisać tylko to co napisane jest pochyłą czcionką - kursywą << lub skopiować>>):
Jeżeli posiadasz konto w Google gmail, to: Serwer poczty przychodzącej (POP3): pop.gmail.com, Serwer poczty wychodzącej (SMTP): smtp.gmail.com
Konto pocztowe w Interii: POP3: poczta.interia.pl, SMTP: poczta.interia.pl
Konto pocztowe w o2: POP3: poczta.o2.pl, SMTP: poczta.o2.pl
Konto pocztowe w Onet.pl (bezpłatne): POP3: pop3.poczta.onet.pl SMTP: smtp.poczta.onet.pl
Konto pocztowe w Onet.pl (płatne): POP3: poczta.onet.pl, SMTP: poczta.onet.pl
Konto pocztowe na wp.pl: POP3: pop3.wp.pl , SMTP: smtp.wp.pl
Po wypełnieniu wszystkich pól należy kliknąć przycisk „dalej”. Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, dane wpisano poprawnie, program powinien zadziałać odbierając pocztę po kliknięciu „wyślij/obierz”
Powróć do: Naprawa komputerów - spis porad oraz wskazówek
Strona obejmuje zgadanienia: Jak skonfigurować pocztę na komputerze, naprawa komputerów Kraków, serwis komputerowy, pogotowie komputerowe, konfiguracja Outlook 2003, poczta w komputerze, e-mail w komputerze, jak ściągać e-maile na komputer, zmiana w konfiguracji poczty, ustawienia poczty